کرسي هاي نظريه پردازي، نقد و مناظره دانشگاه قم
اطلاعیه های مهماطلاعیه های مهم
- برگزاري  دومين جلسه كميته داستگاهي
- برگزاري دوره دوم كرسي هاي ترويجي دانشگاه قم از دي ماه 97
پوسترپوستر
بازديدهابازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 169194
تعداد بازديد از سايت: 132377904
تعداد بازديد زيرپورتال: 169194
اين زيرپورتال امروز: 10
در امروز: 17716
اين صفحه امروز: 10
آخرين ويرايش صفحهآخرين ويرايش صفحه
شنبه 6 ارديبهشت 1399 12:31:11
دوشنبه 2 اسفند 1395

سخن دبير کميته دستگاهي دانشگاه قم در مورد کرسي هاي نظريه پردازي

گفت­ و گو، نه­ تنها يک روش مناسب براي انتقال انديشه و علم است، بلکه روشي کارآ جهت پيشبرد تفکر و ارتقاي سطح دانش و نگرش نيز مي­باشد. مهم­تر آن­که اگر نگوييم گفت­و­گوي با ديگري و گفت­و­گوي با خود، تنها روش انديشه­ورزي است، به جرأت مي­توان مدعي شد که يکي از بهترين کار و سازهاي انديشيدن و توليد داده­هاي علمي مبتني بر تفکر نقادي تحليلي است. با گفت­و­گو، هر فردي از تماميت خواهي خويش خارج مي­شود و فضاي نگاهي همه جانبه و عميق­تر که لازمه­ي قطعي توليد نظريه و نوآوري است را فراهم مي­کند.

برگزاري کرسي­ها، مصداقي از نشست‌هاي  علمي با حضور موافقان و مخالفان يک نظريه،رويکرد، موضوع و يا وضعيتي اجتماعي، فکري، فرهنگي و ... است. از اين رو کرسي تخصصي يا ترويجي  در برگيرنده کليه مباحثي است که در چارچوب‌هاي نظريه پردازي، نقد و مناظره و گفتگوي آزاد علمي  که متضمن حضور و بحث علمي موافقان و مخالفان يک موضوع است صورت مي‌گيرد.

تأکيد مقام معظم رهبري بر ضرورت طرح و اجراي کرسي‌هاي آزادانديشي  فرصت و امکان طرح مباحث بنيادين علمي را به گونه اي فراهم مي آورد که  بيش از هر چيز به تحقق جنبش نرم افزاري، توسعه علمي و جلوگيري از تعصب و تصلّب علمي و فکري منجر مي شود و تحقق اين ايده  ناشي از باور به خردمندي انسان و ظرفيت‌هاي معنوي و فرهنگي کشور است که مي تواند  رشد و تعالي بيشتر را فراهم آورد..

به همين منظور، کميته دستگاهي کرسي­هاي نقد، نوآوري و نظريه­پردازي دانشگاه قم با پشتيباني هيئت حمايت از کرسي­هاي نظريه­پردازي شوراي عالي انقلاب فرهنگي، استقبال، مشارکت و بذل عنايت ستودني اساتيد بزرگوار را به ديده­ي منت ارج مي­نهد و آمادگي خود را براي ترويج و تقويت روحيه­ي نشاط، گفتمان  و نقد علمي و تخصصي بين دانشگاهيان گرامي اعلام مي­دارد.

اميدواريم شاهد مشارکت بي­نظير و گسترده­اي همه صاحب نظران در بخش کرسي­هاي تخصصي:نقد، نوآوري و نظريه­پردازي باشيم و بتوانيم با همياري شما استادان گرانقدر در اين بخش نيز همانند برگزاري کرسي­هاي ترويجي  گامي درخور شما عزيزان برداريم.

تعداد بازديد اين صفحه: 7325
ديگر بخش ها درباره دانشگاه قم سامانه هاپيوندهاي مفيدارتباط با ما
آدرس پستي: قم - بلوار الغدير - بعد از شهرك قدس - دانشگاه قم
كدپستي: 3716146611
تلفن : 32103000- 025
فكس : 32854499- 025
پست الكترونيكي:
خانه | بازگشت |
Guest (Qomuniguest)


مجری سایت : شرکت سیگما