شنبه 18 آذر 1402   11:29:19
مدیریت امور فناوری اطلاعاتمدیریت امور فناوری اطلاعات
ارتباط با ماارتباط با ما
آدرس پستي: قم ، بلوار امين، بعداز شهرك قدس، دانشگاه قم، مركز انفورماتيك
تلفن دفتر مديريت: ۳۲۱۰۳۳09-۰۲۵
فكس: 025-32854499

ايميل: ict@qom.ac.ir

بازديدهابازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 1079959
تعداد بازديد از سايت: 127026936
تعداد بازديد زيرپورتال: 1079959
اين زيرپورتال امروز: 63
در امروز: 8999
اين صفحه امروز: 63
اخبار و تازه هااخبار و تازه ها

الکترونيکي شدن ثبت نام عوامل اجرايي آزمون هاي سراسري در دانشگاه قم


دانشگاه قم به عنوان دانشگاه مادر و دانشگاه ملي استان قم مسئول و متولي برگزاري اکثر آزمون هاي سراسري و منطقه اي مي باشد و با سازمان سنجش همکاري خوبي در اين زمينه داشته و نماينده تام الاختيار سازمان از دانشگاه قم انتخاب مي شود. در هر آزمون دانشگاه علاوه بر تأمين مکان، تجهيزات و امکانات برگزاري آزمون بايستي با توجه به نوع و تعداد شرکت کننده در آزمون، تعداد حوزه هاي آزمون و تعداد آزمون هاي هر حوزه عوامل اجرايي آزمون را تأمين کند. اين عوامل اجرايي براساس تجربه و نقش افراد در آزمون در داخل و خارج دانشگاه تأمين مي شود. فرآيند تأمين عوامل اجرايي از ثبت نام تا پرداخت حق الزحمه در گذشته به صورت کاملا دستي انجام شده که زمان و هزينه زيادي را در برداشت. پس از انتساب جناب آقاي مهندس روح ا... محمدي به عنوان نماينده تام الاختيار سازمان در دانشگاه قم، الکترونيکي شدن فرآيند تأمين عوامل اجرايي آزمونها در دستور کار قرار گرفته و پس از تدوين طرح اوليه نرم افزار و تحليل آن توسط واحد سامانه هاي نرم افزاري دانشگاه، اين فرآيند در قالب نرم افزار پورتال الکترونيکي دانشگاه پياده سازي شده و در آزمون سراسري سال 95 به صورت پايلوت اجرا شده و پس از رفع نواقص و ايرادهاي موجود به طور رسمي در آزمون کارداني به کارشناسي به بهره برداري رسيد. در اين سامانه کارکنان دانشگاه از طريق درگاه پورتال خدمات الکترونيکي دانشگاه به آدرس portal.qom.ac.ir با استفاده از شناسه کاربري شبکه در دانشگاه براي هر آزمون اقدام به ثبت نام کرده و افراد بيرون از مجموعه دانشگاه از طريق فرآيند الکترونيکي qom.ac.ir/azmoon مي توانند در سامانه ثبت نام کنند. مديران حوزه ها به عنوان مدير سيستم ثبت نام ها را بررسي و پس از تأييد، فرد ثبت نام کننده مي توان حکم شرکت در آزمون به عنوان عامل اجرايي را از سيستم دريافت نمايد.
پياده سازي اين سيستم علاوه بر افزايش دقت، کار مديران حوزه ها را بسيار تسهيل کرده و افراد مي توانند به راحتي از طريق شبکه اينترنت در سامانه ثبت نام کنند.
پياده سازي اين سيستم توسط جناب آقاي مهندس صفايي از کارشناسان واحد سامانه هاي نرم افزار انجام شده است و تا اين مرحله حدود 100 نفر ساعت براي پياده سازي آن زمان صرف شده است.

عکس های مرتبط :

تعداد بازديد اين صفحه: 17346
ديگر بخش ها درباره دانشگاه قم سامانه هاپيوندهاي مفيدارتباط با ما
آدرس پستي: قم - بلوار الغدير - بعد از شهرك قدس - دانشگاه قم
كدپستي: 3716146611
تلفن : 32103000- 025
فكس : 32854499- 025
پست الكترونيكي:
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (Qomuniguest)

مديريت امور فناوري و اطلاعات - مركز انفورماتيك دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما