پنجشنبه 12 تير 1399   13:24:38
منوی معاونت فرهنگیمنوی معاونت فرهنگی
بازديدهابازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 663721
تعداد بازديد از سايت: 82788593
تعداد بازديد زيرپورتال: 663721
اين زيرپورتال امروز: 118
در امروز: 19976
اين صفحه امروز: 118
تازه ها و رویدادهاتازه ها و رویدادها
با حضور دكتر عباسي برگزار شد

همايش انقلاب اسلامي آغازگر عصري جديد

همايش انقلاب اسلامي آغازگز عصري جديد به همت بسيج دانشجويي دانشگاه ، با حضور دكتر عباسي ،مسئولين و جمع كثيري ازدانشجويان در تالار شيخ مفيد برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فرهنگي دانشگاه، دكتر حسن عباسي در همايش «انقلاب اسلامي، آغازگر عصر جديد» كه در تالار شيخ مفيد دانشگاه قم به همت بسيج دانشجويي برگزار شد ضمن تبريك به مناسبت ولادت امام حسين(ع) و گراميداشت روز پاسدار عنوان كرد: آنچه مطلوب نظر است اين است كه در دوره‌‌هاي خودسازي ماه شعبان نهايت استفاده برده شود تا بتوان به سلامت وارد ماه رمضان شد و در ماه ميهماني خدا تقرب به خداوند حاصل شود.

وي افزود: روز سوم شعبان روز پاسدار را به تمام پاسداران كه همانند امام حسين(ع) براي پاسداري از دين اسلام تلاش مي‌كنند تبريك مي‌گوييم. تمام اعياد شعبانيه براي ما مسلمانان الهام بخش است.

رئيس انديشكده يقين اضافه كرد: امروز دونالدترامپ در آستانه روز پاسدار مي‌خواهد سپاه  را رسماً در ليست تروريست‌ها قرار دهد، ولي اين چيز تازه و عجيبي نيست چرا كه ترامپ در بيانات قبلي خود تمام مردم ايران را تروريست خوانده است و اكنون از او بر مي‌آيد كه نهاد رسمي يك كشور را در ليست تروريست‌ها قرار دهد.

عباسي بيان كرد: قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران در ليست گروه‌هاي تروريستي نشان‌دهنده اوج كينه آمريكا عليه ايران و همچنين كم‌آوردن آن‌ها در مقابل سپاه پاسداران است.

وي عنوان كرد: با آغاز زمزمه‌هايي مبني بر قرار گرفتن سپاه پاسداران از سوي آمريكا در ليست گروه‌هاي تروريستي برخي از ليبرال‌ها به آشوب افتاده‌اند و در فكر مذاكره‌اند، در پاسخ به اين‌ها بايد گفت همانگونه كه وقتي سيل و زلزله مردم را در بر مي‌گيرد شما در صحنه نيستيد و كارها و ياري‌رساني‌ها را كساني ديگر انجام مي‌دهند، در صورت وقوع جنگ نيز كساني ديگر براي حراست از كيان و مرزهاي ايران حاضر مي‌شوند و جايي براي نگراني قشر راحت‌طلب شما وجود ندارد.

رئيس انديشكده يقين تصريح كرد: تمركز آمريكا عليه سپاه پاسداران نشان مي‌دهد سپاه جدي‌تر و استوارتر از هر زمان در چشم فرعون زمان ظاهر شده است.

عباسي ادامه داد: خطاب به برخي از مسؤولان مي‌گويم كه تنظيم بودجه سالانه، پرداخت حقوق ماهانه كارمندان و انجام كارهاي روتين اداري مديريت محسوب نمي‌شود، مديريت يعني در جايي كه هيچ زير ساختاري وجود ندارد مثلا در شهري كه به ناگهان دچار سيل يا زلزله مي‌شود مديريت شهري و مديريت جامعه پيش‌رود يا در سوريه بدون هيچ زيرساختاري ۷۰ درصد تكفيري‌ها و نيروهاي آمريكايي را محكوم به شكست كني.

وي اضافه كرد: در جريان همكاري ايران با سوريه در مبارزه با تكفيري‌‌ها عده‌اي ليبرال ميگفتند چرا بودجه ايران در سوريه خرج مي‌شود، بايد به آن‌ها گفت آمريكا ۷ تريليون دلار معادل بودجه ۲۱ سال كشور را در جنگ سوريه خرج كرد و با اين حال سردار سليماني با دو ستاره بر دوش و هزينه‌اي بسيار كمتر از آمريكا، ژنرال متيس كه ۴ ستاره بر دوش دارد را با تمام نيروهاي تكفيري و آمريكايي‌اش قلع و قمع كرد.

كارشناس مسائل استراتژيك افزود: چين بخش عظيمي از اقتصاد جهان را گرفته است و هر جا نگاه مي‌كني چشمت به توليدات چيني مي‌خورد ولي چيني‌ها تاكنون حتي يك آمريكايي را نگرفته‌اند كه جلويشان زانو بزند؛ هيچ جا جز در ايران اتفاق نيفتاده كه نيروي نظامي آمريكايي را به زانو بنشانند و دستانش را از پشت ببندند و او شروع به گريه كند.

عباسي گفت: راكت‌هاي فجر كه بر سر اسرائيل فرود مي‌آيد در دل دشمنان اين ترس را ايجاد كرده كه نكند ايران همچو گذشته حكومت خود را تا سواحل مديترانه پيش براند.

كارشناس مسائل استراتژيك عنوان كرد: آمريكا با داشتن چندين هزار كلاهك هسته‌اي كه با آن مي‌تواند بخش عظيمي از كره زمين را نابود كند جز ترس چه چيزي او را وادار مي‌كند براي محدود كردن فعاليت هسته‌اي ايران تلاش كند؟ جايي كه ترس وجود نداشته باشد اين دست و پا زدن‌ها معنا ندارد.

كارشناس مسائل استراتژيك ادامه داد: تكنولوژي غرب نبايد چشم ما را بگيرد، تمدني كه در اخلاق سقوط كرده راه به جايي نمي‌برد، آمريكا تكنولوژي دارد خب فرعون هم تكنولوژي داشت ولي در نهايت سپاه خدا پيروز شدني است.

عباسي افزود: مدل‌هاي اقتصادي غربي شكست خورده و اين را من نمي‌گويم بلكه ابر اقتصاددانان غربي مي‌گويند. غرب در فلسفه، مديريت، اقتصاد، اخلاق و روانشناسي شكست خورده‌ است. اسلام نجات بخش است، اسلام حرف براي گفتن و برنامه براي مديريت دارد.

عکس های مرتبط :

نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 660
ديگر بخش ها درباره دانشگاه قم سامانه هاپيوندهاي مفيدارتباط با ما
آدرس پستي: قم - بلوار الغدير - بعد از شهرك قدس - دانشگاه قم
كدپستي: 3716146611
تلفن : 32103000- 025
فكس : 32854499- 025
پست الكترونيكي:
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (Qomuniguest)

معاونت فرهنگي - دانشگاه قم
مجری سایت : شرکت سیگما